SSS

SIK SORULAN SORULAR

Prokart Karting Takımlar Kupası

Prokart 2018'e Bireysel olarak nasıl katılırım ?

Bireysel olarak Sportif Karting/Prokart için başvuru yaptığınızda  organizasyonda bir takımın üyesi olursunuz . Bireysel olarak başvurulardan oluşturulan takım için organizasyon araç ve motor tahsis eder . Sezon başında belirlenmiş olan Bireysel katılım ücretini organizasyona ödersiniz . Bu durumda olan yeni arkadaşları organizasyon bir araya getiriyor  4-5 kişilik takımlar kuruyor. Her pilot yarışta aralıksız 1 saat araç kullanıyor . Tüm resmi kayıt işlemlerinizin takibi yapılarak Motor Sporları kulübüne kaydınız yapılıyor . Bireysel katılım şartları ve bedelleri ayrıca yayınlanmaktadır ..

Prokart 2018'e Takım olarak katılmak ne demek ?

Takım olarak Sportif Karting/Prokart için başvurunuzu yaptıktan sonra arkadaşlarınızla bir takım kurabilirsiniz . Yeni kurulan ve ilk defa yarışacak pilotlardan oluşan bir takımın en az 4 kişiden oluşmasını öneriyoruz. Yatırım maliyetlerini düşürmek için bu sayıyı 5 kişi olarak da düşünebilirsiniz.

Prokart 2018 Katılım prosedurü ve yapmam gerekenler nelerdir ?

  • Tüm yarışlar Resmi kayıtlar ile yapılmaktadır . Takım ve pilotların sezon için aşağıda yazılanları tamamlaması gerekmektedir
  • Pilot lisans başvurusu yaparak  Sürücü Karting Lisansı çıkartmalıdır. Lisans olmayan pilot yarışamaz. Organizasyon tarafından yönlendirileceksiniz.
  • Takım adına kayıtlı Ekip Lisans çıkartmalıdır . Lisans olmayan takım kaydı yapılamaz. Organizasyon tarafından yönlendirileceksiniz.
  • Takım  kurallara uygun karting aracı ve motoru yukarıda belirtilen seçeneklerden birisi ile temin etmelidir
  • Her pilot için homologe kask, homologe tulum, eldiven, ayakkabı zorunlu kıyafettir .

Yeni Şasi ve Motor ücreti ne kadar ?

Şasi fiyatları marka ve modeline göre 5.000 – 5.500 Euro arasında değişmektedir.

Yarış motorun fiyatı  2.950 Euro’dur.

İkinci El Şasi ücreti ne kadar ?

Organizasyon aracığıyla mevcut kartlarını satan takım veya kişilerle irtibata geçebilir ve ikinci el kart alabilirsiniz. İkinci el kartların fiyatları model yılı ve kartın fiziksel durumuna göre farklılıklar göstermekte. İkinci el sportif karting araçlarının fiyatları 6bin- 24bin TL aralığında .

Kiralama yapabilirmiyim ?

Kart yatırımı yapmak istemiyorsanız, organizasyondan sezonluk kart ve motor kiralama talebinde bulunabilirsiniz. Sezonluk kart ve motor kiralama fiyatları, kartların model yılına göre değişiklik göstermektedir. Prokart’ta sportif karting aracı ve 21 hp gücünde  125cc  motor kullanılıyor.

Kiralama güncel fiyatları ve şartları için bilgi@sportifkartin.org adresine eposta yollayabilirsiniz.