Ana Sayfa / PROKART / PROKART 2016 Duyurular / PROKART’da Yıldızlar Mücadelesi !

PROKART’da Yıldızlar Mücadelesi !

img_5042

İKOK İstanbul Karting ve Otomobil Kulubü’nün organizasyonunu yaptığı, resmi adı İstanbul Sportif Karting Dayanıklılık Birinciliği (İSKDB) olan  ProKart BPC 2.ve 3.Ayak yarışları     3-4 Eylül günü  Akyazı Kenan Sofuoğlu Pisti’nde yapıldı.

Kuzey Yıldızı ve Deniz Yıldızı takımları arasında nefes kesen bir mücadele yaşandı.

Takımları zorlu bir haftasonu bekliyordu. Daha önce ertelenen  2.Ayak Yarışı  3 Eylül cumartesi ve 3.Ayak Yarışı  4 Eylül Pazar günü  yapılacaktı. Takımlar hazırdı fakat iki gün üst üste yoğun yarış temposu tedirgin ediyordu . İki günün sonunda yarışlar bittiğinde  dört aylık hasretin sonunda tüm pilotlar çok keyifliydi .

4 etap olarak yapılan 2.Ayak yarışlarında  yıldızlar arasında büyük mücadele yaşandı . Kuzey Yıldızı  2, Deniz Yıldızı 1 ve Çoban Yıldızı 1  etap kazandı. Chronos takımları son etapta ilk üçe girselerde topladıkları puanlar kürsüye çıkmaları için yeterli gelmedi . Kuzey Yıldızı  3, Deniz Yıldızı  1 best time puanı aldı. Günün sonunda kazanlar

prk1621

  1. KUZEY YILDIZI (Orçun Aydemir ,Ali Türkkan)
  2. DENİZ YILDIZI (Emir Kalafatoğlu,Üstün Üstünkaya, Mehmet Yaman)
  3. ÇOBAN YILDIZI (Akın Eren, Umut Can Doğangün, Osman Aydemir )

GB grubunda  benzer bir mücadele veriliyordu. Zirve için mücadele eden 3 takım yarışların sonuna kadar çok iyi yarış çıkardılar. Günün sonunda sonuçlar

  1. Gamer Over        (Arman Ekinci,Burak Kocamangil, Özcan Özalp)
  2. Team Warriors     (Berk Sarı,Remzi Bahşi)
  3. Alfa EEKT           (Toprak Candan, Murathan Gür, Emre Ergör)

3. Ayak yarışları için  4 Eylül Pazar günü takımlar piste geldiğinde 2.ayak yorgunluğu hissediliyordu. Fakat tüm takımlar istekli olarak yeni yarışa odaklanmışlardı .

img_2990

Önceki günü kazanan takımlar aynı başarı peşindeyken diğer takımlarda öne geçmek istiyorlardı.  Kuzey Yıldızı ve Deniz Yıldızı arasında  muhteşem bir mücadele daha yaşandı. Kuzey Yıldızı  kazandığı bir etapta aldığı tur cezası ile gerileyince Deniz Yıldızı avantaj yakaladı. Bu avantajını üçüncü etapta araçlarına aldıkları hasar ile geri verdiler. Son etapta Deniz Yıldızı damalı bayrağı ilk gören takım olurken  BİZ.? Takımı ikinciliği Kuzey Yıldızı’nın elinden aldı. Biz.? takımı daha dikkatli oldukları bu yarışta kürsüdeki yerlerini almayı başardı . Chronos Kart10 takımı çok iyi puanlar almasına rağmen  bir puan eksik ile dördüncü oldu. Kuzey Yıldızı 3 ve Deniz Yıldızı 1 best time puanı aldı.

prk1631

  1. DENİZ YILDIZI (Emir Kalafatoğlu,Üstün Üstünkaya, Mehmet Yaman)
  2. KUZEY YILDIZI (Orçun Aydemir ,Ali Türkkan)
  3. BİZ. ? (Emir Tahincioğlu,Burcu B.Erenkul,Elif Şen,Zeynep Şen)

GB grubunda bir önceki günün benzeri mücadele kaldığı yerden devam ediyordu. Team Warriors  etaplardan birinde motor arızası yaşayıp start alamadı fakat diğer etaplarda mücadeleden kopmadı.  Üç etapta birinci olan Alfa takımının ardından günü ikincilikle bitirdi .

RESMİ SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ

PROKART 4. AYAK 2 EKİM 2016 KÖRFEZ YARIŞ PİSTİNDE YAPILACAK !

 

Bu içerikte ilginizi çekebilir

Prokart Yıldızı Gulhuseyn Abdullayev

Gulhuseyn Abdullayev Formula Gulf Academy´de kazanan oldu. Prokart Şampiyonu Kuzey Yıldızı takımının değerli pilotu Gulhuseyn …